Industriālā ķīmija

Virsmas apstrāde, sākot ar attīrīšanu un attaukošanu, kā arī turpmāko apstrādi, un beidzot ar tās pārklāšanu, pēdējo gadu desmitu laikā ir bijis dzinējspēks jaunu, produktīvu materiālu un procesu izstrādei, kas ļauj tos veikt ar mazāku ķīmiski aktīvu vielu koncentrāciju īsākā laika posmā. Virsmas priekšapstrādi mūsdienās ir grūti veikt ar nelielu skaitu standartveida produktu, jo tehnoloģiskais ceļš no izejmateriāla līdz konkrētai detaļai mēdz būt pietiekoši garš un dažāds. Atbildība par tehnoloģisko procesu un ekoloģiskām prasībām, ir Vācijas ražotāja Kluthe vadmotīvs. Ar 6 ražotājrūpnīcām Vācijā, kā arī rūpnīcām Francijā, Holandē, Spānijā un Polijā mēnesī tiek saražots vairāk nekā 7000 tonnu dažādu rūpnieciskās apstrādes ķīmisko produktu, tādējādi nodrošinot Eiropas tirgus prasības pēc augsti kvalitatīviem virsmu apstrādes produktiem. Papildus informācija Chemische Werke Kluthe GmbH mājaslapā

Emulsijas, lubrikanti un eļļas

Metālapstrādes procesos visbiežāk izmantojamie produkti ir dzesēšanas lubrikanti. Šiem materiāliem ir jāveic eļļošanas un dzesēšanas funkcijas. Papildus šiem materiāliem jāsekmē metālu abrazīvo daļu novade no apstrādājamās detaļas un jānodrošina gan detaļas, gan darbagalda antikorozijas aizsardzība. Tiem jāsatur arī papildus piedevas, kas aizsargā no griežņa paātrināta nodiluma un pirmstermiņa nomaiņas. Tie tiek iedalīti divās grupās. Galvenā īpašība ir to šķīšana ūdenī – emulsijas un metālapstrādes eļļas.

Industriālie attaukotāji

Uzdevumi, kas izvirzīti industriālajiem tīrītājiem ir samērā daudzpusīgi, bez tīrīšanas procesa, tiem jābūt savietojamiem ar attiecīgām virsmām, jānodrošina korozijnoturība, putošanas novēršana, jābūt savietojamiem ar sekojošiem tehnoloģiskajiem procesiem. Papildus šim ar īpašiem izstrādājumiem iespējama arī plastisku virsmu attaukošana, īpašu emulsiju izmantošanan gan attaukošanas procesam, gan arī konservācijai. Koncentrāti, parasti, tiek izmantoti 0.2–15% maisījumā ar ūdeni. Darba temperatūra 20-70 C. Pieejami materiāli arī mikrofitrācijas procesam, kā arī dažādas dabas materiāli (skābi, neitrāli un sārmaini).

Attaukotāji, šķīdinātāji un mazgāšanas šķīdinātāji

Minēto grupu materiāli satur dažāda veida organiskos šķīdinātājus un ir paredzēti eļļainu un taukainu virsmu attīrīšanai. Atsevišķa grupa sastāv no plaša spektra šķidinātājiem, kuri paredzēti dažāda veida materiāliem un uzklāšanas tehnikām. Pieejami visa veida sveķu krāsām un lakām.

Metāla virsmu sagatavošana

Virsmu sagatavošana ir svarīgs process mūsu klientu veidotās pievienotās vērtības ķēdē. Izgatavotās detaļas bieži vien tiek pārklātas ar krāsām. DECORRDAL produkti nodrošina drošu aizsardzību pret koroziju,kā arī nodrošina krāsojamā materiāla saķeri ar virsmu. Iespējami risinājumi visām korozijas klasēm, kā arī dažādām virsmām. Papildus tradicionālajiem dzelzs un cinka fosfatēšanas produktiem, piedāvājam arī  jaunas ekoloģiskākas un ekonomiski izdevīgas alternatīvas, kā arī iespējama klientu paraugu testēšana ražotāja laboratorijās.

Krāsu noņēmēji

Krāsu noņemšanas process nesaraujami ir vienots ar krāsošanas procesiem, par cik pienāk brīdis, kad nepieciešams veikt attiecīgo krāsošanas aksesuāru – āķu, uzkāršanas rāmju u.c. elementu, kā arī krāsošanas aprīkojuma, šļauku un cauruļvadu attīrīšanu no aplipušās krāsas. CHEMISCHE WERKE KLUTHE ražoto produktu klāstā ir atrodami piemēroti produkti dažādām efektivitātes, ekonomiskuma un apkārtējas vides un darbinieku drošības aizsardzības prasībām.

Krāsu koagulanti un separācijas aģenti

Liekās krāsas savākšana cirkulācijas ūdeņos ir svarīga krāsošanas tehnololoģiskā procesa sastāvdaļa.Veidojot, pastāvīgu koagulantu dozēšanu tiek panākta konstanta krāsošanas procesa gaita un nemainīga darba vides tīrība. Atkarībā no ūdens kvalitātes un piesārņojuma tipa, kas jāsavāc no cirkulācijas/notekūdeņiem iespējama vecu atstrādātu emulsiju pārstrāde, kā arī vecu fosfatēšanas vannu apstrāde. Iespējami risinājumi dažādiem krāsu tipiem.

Konservanti

Korozijas jūtīgiem metāliem kā piemēram, pelēkais čuguns, standarta tērauds un arī galvanizetām virsmām ir jābūt pasargātām no korozijas procesa ilgstoši uzglabājot vai transportējot tās tālākās distancēs. Šim nolūkam ļoti bieži tiek izmantoti antikorozijas līdzekļi (konservanti), lai aizsargātu metāla virsmu pret priekšlaicīgu koroziju. Chemische werke Kluthe piedāvā dažādus produktus sākot no atūdeņošanas šķidrumiem (Hakudren), līdz antikorozijas līdzekļiem (Custos). Šie materiāli veido aizsargkārtu, kas padara detaļas virsmu izturīgu pret koroziju ilgtermiņā (max 24 mēn.), un nepieciešamības gadījumā tos viegli noņemt no virsmas.